ODABRANI RADOVI

IZLOŽBA DJEČJIH LIKOVNIH RADOVA POVODOM 23. EDUKATIVNO-MUZEJSKE AKCIJE „LAĐA“

ODABRANI RADOVI ZA IZLOŽBU DJEČJIH LIKOVNIH RADOVA POVODOM 23. EDUKATIVNO-MUZEJSKE AKCIJE „LAĐA“

Edukativne muzejske akcije već 22 godine zaredom uspješno organizira Sekcija za muzejsku pedagogiju i kulturnu akciju Hrvatskoga muzejskog društva. Akcija se tradicionalno odvija u travnju i svibnju, a završava na Međunarodni dan muzeja, 18. svibnja. Svake godine muzeje sudionike povezuje jedna tema koju svatko predstavlja na svoj način. Ove godine sudionike akcije povezala je jedna riječ -  Lađa, a samu temu i čitavu akciju nosi Gradski muzej Karlovac. Hrvatski školski muzej priredio je izložbu dječjih likovnih radova na danu temu – Kamo plovi ovaj brod?. Odaziv na likovni natječaj bio je doista izvanredan, pristiglo je čak 2700 radova iz različitih odgojno-obrazovnih institucija iz čitave Hrvatske. Stručno povjerenstvo imalo je nimalo lak zadatak odabrati najbolje radove za izložbu u samom Hrvatskom školskom muzeju. Odabrano je 150 likovnih radova koje ćete moći razgledati u Hrvatskom školskom muzeju od 2. do 18. svibnja 2018. godine.

Svečane dodjela pohvalnica autorima te zahvalnica mentorima održati će se u Hrvatskom školskom muzeju u dva termina:

17.5. 2018. godine u 12 sati – Svečana dodjela za autore i mentore (dječji vrtić, srednja škola i centri za odgoj i obrazovanje)

18.5. 2018. godine u 12 sati – Svečana dodjela za autore i mentore (osnovna škola)

 

SREDNJA ŠKOLA

  1. Samanta Zagorec, Srednja strukovna škola Varaždin, mentorica: Mateja Rusak

 

  1. Lucija Jaković, Gimnazija „Fran Galović“ Koprivnica, mentorica: Maja Pucić

 

  1. Paula Jakšić, Srednja škola Duga Resa, mentorica: Martina Šnajdar

 

  1. Paula Jakubin, Škola za primijenjenu umjetnost u Rijeci, mentorica: Laura Herceg

 

  1. Leo Pavlović, Srednja škola Novska, mentorica: Marijana Frkat Adžijević

 

  1. Ema Antolić, Škola za primijenjenu umjetnost u Rijeci, mentorica: Laura Herceg

 

  1. Nikolina Filipović, Škola za primijenjenu umjetnost u Rijeci, mentorica: Laura Herceg

 

  1. Sanja Preldžić, Škola za primijenjenu umjetnost u Rijeci, mentorica: Laura Herceg

 

  1. Iva Baotić, Škola za primijenjenu umjetnost u Rijeci, mentorica: Laura Herceg

 

  1. Anamarija Kvas, Škola za primijenjenu umjetnost u Rijeci, Mentorica: Laura Herceg

 

  1. Corina Skoblar, Škola za primijenjenu umjetnost u Rijeci, mentorica: Laura Herceg

 

  1. Ivana Keglević, Srednja škola Isidora Kršnjavog Našice, mentor: Ivan Hajek

 

  1. Ivan Šundov, Škola likovnih umjetnosti Split, mentorica: Željka Milošević Paro

 

  1. Ante Runtić, Škola likovnih umjetnosti Split, mentorica: Željka Milošević Paro

 

  1. Mia Božanić, Škola likovnih umjetnosti Split, mentorica: Željka Milošević Paro

 

  1. Luka Marević, Škola likovnih umjetnosti Split, mentorica: Željka Milošević Paro

 

  1. Dora Salečić, Škola likovnih umjetnosti Split, mentorica: Željka Milošević Paro

 

  1. Martina Brekalo, Srednja škola Dugo Selo, mentorica: Ana Malačić

 

  1. Sara Pecija, Škola za primijenjenu umjetnost u Rijeci, mentorica: Laura Herceg

 

  1. Mia Nemčić, Škola likovnih umjetnosti Split, mentor: Zdravko Cota

 

  1. Ana Marija Brletić, Škola za primijenjenu umjetnost u Rijeci, mentor: Laura Herceg

 

  1. Ivona Beščec, Privatna umjetnička gimnazija, Zagreb, mentorica: Romina Makoter

 

  1. Luka Stjepanović, Privatna umjetnička gimnazija, Zagreb, mentorica: Romina Makoter

 

  1. Paulina Marija Vukova, Privatna umjetnička gimnazija, Zagreb, mentorica: Romina Makoter

 

 

 

DJEČJI VRTIĆ

 

  1. Simone Moscarda, Dječji vrtići -  Scuole dell' infanzia "Petar Pan" Vodnjan – Dignano, mentorica: Livia Giachin-Penava

 

  1. Val Slivar, Dječji vrtić „Čira-Čara“, Varaždin, mentorice: Terezija Guštek i Žaklina Antolić

 

  1. Lucia Vukelić, Dječji vrtić Rijeka, CPO Maestral, PPO Delfini, mentorica: Željka Jerneić – Kraljić

 

  1. Ines Glavaš, Dječji vrtić Osijek, Podcentar „Jaglenac“, mentorica: Tatjana Lukadinović

 

  1. Nevena Ostojić, Dječji vrtić Zlatokosa, Borovo, mentorica: Verica Vidić

 

  1. Hanna Harambašić, Dječji vrtić Gajnice, Zagreb, mentorica: Ivana Burić

 

  1. Zack Kukić, Dječji vrtić „Varaždin“, mentorica: Franciska Kocijan

 

  1. Roko Jakupec, Dječji vrtić „Smokvica“, Pojatno, mentorice: Snježana Matešić i Paula Šare

 

  1. Eva Kocijan, Dječji vrtić „Čira-Čara“,Varaždin, mentorice: Terezija Guštek i Žaklina Antolić

 

  1. Una Ignjatović, Dječji Vrtić Osijek, Podcentar „Jaglenac“, mentorica: Dragica Vondrak

 

  1. Adam Mrzlečki, Dječji vrtić Ciciban, Bjelovar, mentorica: Senka Kuharski

 

  1. Filip Pleh, Dječji vrtić Cipelica, Čakovec, mentorice: Vesna Novak, Paula Zuzel

 

  1. Karlo Kikić, Dječji vrtić „Vedri Dani“, Stari Mikanovci, mentorica: Ankica Jelić

 

  1. Lea Terzić, Dječji vrtić Osijek, mentorica: Darija Podoreški

 

  1. Petra Krajinović, Dječji vrtić Osijek, mentorica: Darija Podoreški

 

  1. Viktor Kolarić, Dječji vrtić Osijek, mentorica: Darija Podoreški

 

  1. Rita Roguljić, Dječji vrtić Osijek, mentorica: Darija Podoreški

 

  1. Jelena Jerotić, Dječji vrtić Zlatokosa, Borovo, mentorica: Verica Vidić

 

  1. Sara Ostojić, Dječji vrtić Zlatokosa, Borovo, mentorica: Verica Vidić

 

  1. Lovro Brkanac, Dječji vrtić Nova Gradiška, PO „Vjeverica“, mentorice Gordana Valešić i Barbara Mulac

 

  1. Luka Radić, Dječji vrtić Kaštela „Smokvica“, mentorice: Sandra Celić i Mirela Vrgoč

 

  1. Alani Petravić, Dječji vrtić „Šumska jagoda“, Zagreb, mentorica: Tajana Sluga

 

  1. Fran Validžić-Ercegovac, Dječji vrtić Žižula – Njivice, Šibenik, mentorica: Mirjana Mikulandra

 

  1. Klara Lisak, Dječji vrtić „Zvirek“, Stubičke Toplice, mentorica: Jelena Fišter

 

 

 

CENTAR ZA ODGOJ I OBRAZOVANJE

 

  1. Elvisa Horvat, Centar za odgoj i obrazovanje Tomislav Špoljar, Varaždin, mentorica: Lila Herceg Nenadić

 

  1. Lucija Hrženjak, Centar za odgoj i obrazovanje Tomislav Špoljar, Varaždin, mentorica: Lila Herceg Nenadić

 

  1. Romeo Balog, Centar za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju „Podravsko sunce“, Koprivnica, mentorica: Snežana Aleksić

 

  1. Tihomir Delaš, Centar za autizam u Zagrebu, mentorica: Ksenija Sambol

 

 

OSNOVNA ŠKOLA

 

  1. Petra Dončivić, Osnovna škola Štefanje, mentorica: Irena Jukić Pranjić

 

  1. Lana Furdi, Osnovna škola Domašinec, mentorica: Emina Kefelja

 

  1. Elena Širola, Osnovna škola – SE San Nicolo` Liado, Rijeka, mentorica: Laura Herceg

 

  1. Elena Matić, Osnovna škola – SE San Nicolo` Liado, Rijeka, mentor: Boris Herceg

 

  1. Luka Radmilović, Osnovna škola – SE San Nicolo` Liado, Rijeka, mentorica: Laura Herceg

 

  1. Valnea Jurković, Osnovna škola – SE San Nicolo` Liado, Rijeka, mentorica: Laura Herceg

 

  1. Paula Đurić, Osnovna škola 22. lipnja, Sisak, mentorica: Ana Ivanušić

 

  1. Julija Barišić, Osnovna škola Dore Pejačević Našice, mentorica: Sanja Portnar

 

  1. Mihaela Juko, Osnovna škola Dr. Franje Tuđmana, Korenica, mentorica: Iva Štefanac

 

  1. Nika Turković, Osnovna škola Kneginec Gornji, mentorica: Lidija Novosel

 

  1. Mate Boras, Osnovna škola Kralja Tomislava Našice, mentor: Josip Kanis

 

  1. Luka Ivanišević, Osnovna škola Ivana Gorana Kovačića, Staro Petrovo Selo, mentorica: Anita Mihaljević

 

  1. Helena Šobloher, Osnovna škola Dore Pejačević Našice, mentorica: Sanja Portnar

 

  1. Ines Đura, Osnovna škola Izidora Poljaka Višnjica, Lepoglava, mentorica: Jadranka Kučar

 

  1. Tamiris Đedičkoeva, Osnovna škola Izidora Poljaka Višnjica, Lepoglava, mentorica: Jadranka Kučar

 

  1. Nino Đurdan, Osnovna škola Bedekovčina, mentorica: Melita Ogrinšak

 

  1. Nika Tuškan, Osnovna škola Turanj, Karlovac, mentorica: Marija Škrtić Jurković

 

  1. Lucija Cindrić, Osnovna škola Turanj, Karlovac, mentorica: Arijana Mikšić

 

  1. Lorena Matošević, Područna škola Cerovac Vukmanićki, mentorica: Ana Prepolec Padežanin

 

  1. Nika Sertić, Katolička Osnovna škola u Požegi, mentorica: Ivana Mršić

 

  1. Mia Bušić, Osnovna škola Dragutina Tadijanovića, Vukovar, mentorica: Drenka Mayer

 

  1. Dora Ferčec, Osnovna škola „Antun Nemčić Gostovinski“ Koprivnica, mentorica: Senka Pintarić

 

  1. Maja Tutić, Osnovna škola Vojnić, mentorica: Anica Globan Kovačić

 

  1. Iva Ćorković, Osnovna škola Dragalić, mentorica: Nikolina Bićanić

 

  1. Lucija Šegon, Osnovna škola Ksavera Šandora Gjalskoga, Zagreb, mentorica: Ljubica Čubrilović

 

  1. Janko Gorupić, Osnovna škola Marina Držića, Zagreb, mentorica: Martina Jurkovac

 

  1. Mia Cvijanović, Osnovna škola Marije Jurić Zagorke, Zagreb, mentorica: Mirjana Sever

 

  1. Ena Topolko, Osnovna škola Marije Jurić Zagorke, Zagreb, mentorica: Mirjana Sever

 

  1. Marcela Mazarekić, Osnovna škola Marije Jurić Zagorke, Zagreb, mentorica: Mirjana Sever

 

  1. Klara Leda Jakopić, Osnovna škola Marije Jurić Zagorke, Zagreb, mentorica: Mirjana Sever

 

  1. Petra Petolas, Osnovna škola Marije Jurić Zagorke, Zagreb, mentorica: Mirjana Sever

 

  1. Leda Fulir, Osnovna škola Zlatar Bistrica, mentor: Ivan Bukal

 

  1. Andrea Subotić, Osnovna škola Zadarski otoci, Prosilba, mentorica: Sunčica Jakopović

 

  1. Ivan Sakač, Osnovna škola „Ivan Benković“, Dugo Selo, mentorica: Željka Šoštarčić Lauš

 

  1. Anja Pogledić, Osnovna škola Veliko Trojstvo, mentorica: Ivana Kolenc-Miličević

 

  1. Marta Novak, Osnovna škola Tomaša Goričanca, Mala Subotica, mentorica: Ljiljana Rinkovec

 

  1. Deja Martan, Osnovna škola Tomaša Goričanca, Mala Subotica, mentorica: Ljiljana Rinkovec

 

  1. Marta Škvorc, Osnovna škola Tomaša Goričanca, Mala Subotica, mentorica: Ljiljana Rinkovec

 

  1. Dea Benko, Osnovna škola Dragojle Jarnević, Karlovac, mentorica: Irena Sekendek

 

  1. Toni Ignac, Osnovna škola Kuršanec, mentorica: Ida Domišljanović

 

  1. Melita Blažun, Osnovna škola Janka Leskovara Pregrada, mentorica: Jana Đurđević

 

  1. Karmen Ban, Osnovna škola „Antun Masle“, Orašac, mentorica: Ana Filipović Utovac

 

  1. Daria Bešenić, Osnovna škola Antuna i Ivana Kukuljevića, Varaždinske Toplice, mentorica: Ljiljana Belavić Kliček

 

  1. Martin Degač, Osnovna škola Antuna i Ivana Kukuljevića, Varaždinske Toplice, mentorica: Ljiljana Belavić Kliček

 

  1. Patrik Vinter, Osnovna škola Cestica, mentorica: Marela Žamić-Levačić

 

  1. Ivana Tot, Osnovna škola Mirka Pereša, Kapela, mentor: Božidar Altus

 

  1. Sara Godupec, Osnovna škola Oroslavje, mentorica: Snježana Sitarić-Knezić

 

  1. Magdalena Kolovrat, Osnovna škola „Josip Pupačić“ Omiš, mentorica: Martina Milina

 

  1. Rebeka Olđe, Osnovna škola Zrinskih Nuštar, mentorica: Sanja Lovrić

 

  1. Mirjam Marušnjik, Osnovna škola Zrinskih Nuštar, mentorica: Sanja Lovrić

 

  1. Nina Hlad, Osnovna škola Luka, mentorica: Ivana Mikić

 

  1. Pavao Lovrić, Osnovna škola Mate Lovraka Zagreb, mentorica: Bernadica Mažar

 

  1. Nikolina Volšanski, Češka osnovna škola Jana Amosa Komenskog, Daruvar, mentorica: Svjetluška Prokopić

 

  1. Emili Halupa, Češka osnovna škola Jana Amosa Komenskog, Daruvar, mentorica: Svjetluška Prokopić

 

  1. Luka Repar, Osnovna škola „Ljubo Babić“, Jastrebarsko, mentorica: Mirjana Rumiha

 

  1. Sven Mrgan, Osnovna škola Vladimira Nazora Pazin, mentorica: Gordana Štrucelj

 

  1. Lora Kleflin, Osnovna škola Zvonimira Franka, Kutina, mentorica: Zvjezdana Mihalke

 

  1. Luka Adžić, Osnovna škola Dragutina Kušlana Zagreb, mentora: Ankica Katić

 

  1. Lucia Vrbanc, Osnovna škola Mate Lovraka, Zagreb, mentorica: Bernadica Mažar

 

  1. Damijan Bulić, Katolička osnovna škola „Josip Pavlišić“, Rijeka, mentorica: Marta Žambok

 

  1. Danijel Petrović, Osnovna škola Bobota, mentorica: Snježana Đekić

 

  1. Stela Mokosek, Osnovna škola Konjščina, mentorica: Mirela Duktaj

 

  1. Sara Blažeković, Osnovna škola Banova Jaruga, mentorica: Đurđa Krajcar

 

  1. Katia Vuletin, Osnovna škola Jurja Šižgorića, Šibenik, mentorica: Katica Olivari

 

  1. Tea Nakić, Osnovna škola Jurja Šižgorića, Šibenik, mentorica: Sanja Čvrljak

 

  1. Ivan Novak, Osnovna škola Mladost, Jakšić, mentorica: Sanja Mišić

 

  1. Vedrana Luić, Osnovna škola Banija, Karlovac, mentorica: Matea Bogović

 

  1. Iva Marčinko, Osnovna škola Banija, Karlovac, mentorica: Matea Bogović

 

  1. Maja Cesarec, Osnovna škola Donja Stubica, mentorica: Jana Đurđević

 

  1. Korina Holjevac, Osnovna škola Mate Lovraka Zagreb, mentorica: Bernadica Mažar

 

  1. Ela Bukovac, Osnovna škola Mate Lovraka Zagreb, mentorica: Bernadica Mažar

 

  1. Ivana Žukina, Osnovna škola Donja Stubica, mentorica: Jana Đurđević

 

  1. Dora Kučko, Osnovna škola Donja Stubica, mentorica: Jana Đurđević

 

  1. Lorena Capan, Osnovna škola Banija, Karlovac, mentorica: Matea Bogović

 

  1. Katja Čobić, Osnovna škola Trnsko, mentorica: Snježana Mikulić

 

  1. Lorena Koščević, Osnovna škola Luka, Sesvete, mentorica: Arijana Piškulić Marjanović

 

  1. Lorena Osojnik, Osnovna škola Luka, Sesvete, mentorica: Arijana Piškulić Marjanović

 

  1. Ivan Nikačević, Osnovna škola Luka, Sesvete, mentorica: Natalija Damjanović

 

  1. Ella Marić, Osnovna škola Čavle, mentorica: Ivana Manjgotić

 

  1. Ema Kušter, Osnovna škola Mirka Pereša, Kapela, mentorica: Jasmina Bukvić Stankić

 

  1. Paula Makk, Osnovna škola Jure Kaštelana, Zagreb, mentorica: Dubravka Đuretek Šuper

 

  1. Paula Seferović, Osnovna škola Jure Kaštelana, Zagreb, mentorica: Dubravka Đuretek Šuper

 

  1. Darijo Prugovečki, Osnovna škola Marije Jurić Zagorke, Zagreb, mentorica: Dubravka Fiolić

 

  1. Petra Troha, Osnovna škola Marije Jurić Zagorke, Zagreb, mentorica: Dubravka Fiolić

 

  1. Stella Latinović, Osnovna škola „Split 3“, Split, mentorica: Ilonka Poljak

 

  1. Anja Lončar, Osnovna škola „Split 3“, Split, mentorica: Ilonka Poljak

 

  1. Anđela Čorkalo, Osnovna škola Vjekoslava Kaleba – Tisno, mentorica: Ivana Skroza

 

  1. Marko Roce, Osnovna škola Vladimira Gortana Žminj, mentorica: Karin Milotić

 

  1. Lucija Osrečki, Osnovna škola Janka Leskovara Pregrada, mentorica: Jana Đurđević

 

  1. Mateo Topić, Osnovna škola Turanj, Karlovac, Područna škola Cerovac Vukmanićki, mentorica: Ana Prepolec Padežanin

 

  1. Lana Frleta, Osnovna škola Smiljevac, Zadar, mentorica: Biljana Jelenković

 

  1. Ivona Ereš, Osnovna škola – SE San Nicolo` Liado, Rijeka, mentorica: Laura Herceg

 

  1. Gita Vlahek, Osnovna škola Zlatar Bistrica, mentorica: Alen Matijašević

 

  1. Dora Bajnrauh, Osnovna škola Dragutina Tadijanovića, Vukovar, mentorica: Drenka Mayer

 

  1. Emma Činčurak, Osnovna škola Julija Benešića, Ilok, mentorica: Kristina Hrubik Karačić

 

  1. Lucija Radanec, Osnovna škola Rovišće, Područni odjel Prgomelje, mentorica: Jasmina Imbrišić

 

  1. Leonarda Burić, Osnovna Škola Vukovina, mentorica: Snježana Kovčalija

 

  1. Gabriel Kraljić, Osnovna škola Oroslavje, mentorica: Ankica Šuk

 

 

 

Datum objave: 02.05.2018.

AKTUALNO

Sretan Uskrs!

SAZNAJ VIŠE
Noć knjige i proljetni praznici

Prvi robot u Školskom

SAZNAJ VIŠE
Slatko sjećanje na djetinjstvo

TE DIVNE IGRAČKE!

SAZNAJ VIŠE
radionica

Šarene slagalice prijateljstva

SAZNAJ VIŠE
Darujmo

SLATKO SJEĆANJE NA DJETINJSTVO

SAZNAJ VIŠE
izložba učeničkih radova

45. DOMIJADA

SAZNAJ VIŠE
Crtice iz prošlosti

Časopis „Mladi Hrvat“

SAZNAJ VIŠE
izloženi vrijedni rukopisi

ORIGINALNI LOVRAK PO PRVI PUT

SAZNAJ VIŠE
Izložba školskih listova

LiDraNo 2019.

SAZNAJ VIŠE
natječaj Lidice

Odabrani likovni radovi za Lidice 2019.

SAZNAJ VIŠE
Noć muzeja 2019

SLATKA NOĆ U ŠKOLSKOM

SAZNAJ VIŠE
Crtice iz prošlosti

Izumi naših učiteljica

SAZNAJ VIŠE
zimski praznici - radionice

Zimska čarolija u Školskom muzeju

SAZNAJ VIŠE
Promocija

Promocija publikacija Hrvatskog školskog muzeja

SAZNAJ VIŠE
Radionica

Božićna radionica 'Čarobna šuma'

SAZNAJ VIŠE
natječaj Kanagawa

Odabrani likovni radovi - 20. KANAGAWA

SAZNAJ VIŠE
Izložba

GALEB ZOVE ORLA– stigao je HP 2000!

SAZNAJ VIŠE
Svečana dodjela priznanja

LIDICE 2018.

SAZNAJ VIŠE
Info

Besplatno u Školski!

SAZNAJ VIŠE
Radionice

Lenta vremena velikih hrvatskih umova

SAZNAJ VIŠE
Natječaj

LIDICE 2019.

SAZNAJ VIŠE
Promocija knjige

Moja zagrebačka knjiga pustolovina

SAZNAJ VIŠE
Nova izložba

Bakin vrt u mojem trajnuru

SAZNAJ VIŠE
Izložba

ULK 3

SAZNAJ VIŠE
Izložba

Realno, Prva!

SAZNAJ VIŠE
5. listopad 2018.

Svjetski dan učitelja

SAZNAJ VIŠE
Nedjelja, 30. 9.

Dan otvorenog trga

SAZNAJ VIŠE
Novo!

Izložba 'Bicikl u Zagrebu'

SAZNAJ VIŠE
Školski na Velesajmu

GROWING UP - sajam radosti bez granica za djecu i roditelje

SAZNAJ VIŠE
natječaj Narita 2018

Odabrani likovni radovi Narita 2018

SAZNAJ VIŠE
Natječaj

20. KANAGAWA

SAZNAJ VIŠE
Ljetne radionice

POD ŠATOROM

SAZNAJ VIŠE
Izložba

„O čemu govorimo kada govorimo o obrazovanju : medijska slika obrazovanja u Hrvatskoj u 21. stoljeću“

SAZNAJ VIŠE
Natječaj

NARITA 2018.

SAZNAJ VIŠE
Nove izložbe

„Razgovor s crtežom i bojom“
„Razgovor s crtežom, bojom i oblikom“

SAZNAJ VIŠE