Lidice 2018. natječaj

Natječaj za 46. Međunarodnu izložbu dječje likovne umjetnosti Lidice 2018. u Republici Češkoj

HRVATSKI ŠKOLSKI MUZEJ

poziva na suradnju dječje vrtiće, škole i druge odgojno-obrazovne ustanove   i sudjelovanje u likovnom natječaju za  46. Međunarodnu izložbu dječje likovne umjetnosti Lidice 2018. u Republici Češkoj

Pravo na sudjelovanje imaju djeca i učenici od 4 do 16 godina (djeca/učenici s posebnim potrebama mogu sudjelovati bez obzira na dob)

Ujedinjeni narodi proglasili su desetljeće 2018. – 2028. Međunarodnom dekadom vode za održivi razvoj, stoga je 46. Međunarodna izložba dječje likovne umjetnosti Lidice 2018. posvećena temi:

VODA (vrjednija od zlata)

Teme za nadahnuće:

• Voda – bez nje nema života
  • Voda kao element i njeni različiti oblici
  • Voda u prirodi, u selu/gradu/zavičaju i domu
  • Voda i život u njoj
  • Vodeni promet i industrija
  • Voda – zdravlje i zabava
  • Voda u pričama/bajkama i mitologiji

Tehnike likovnog rada: crteži, slike, grafike, fotografije, keramika, kombinirane tehnike (skulpture, radovi od metala, keramika, drvo, staklo, tekstil, papir), kratki filmovi i animacije (do 3 min. trajanja) - detaljnije informacije za ovu tehniku potražite na http://www.mdvv-the lidice.cz/en//invitation/. Maksimalan format rada 2D je 50 x 70 cm. Maksimalan format rada 3D je 120 x 120 cm, maksimalna težina 10 kg. Broj radova iz ustanova nije ograničen. Jedan autor može poslati maksimalno dva rada u istoj tehnici rada. Jedan autor može poslati i više radova, ali u različitim tehnikama rada. Poslani radovi moraju biti u originalu, reprodukcije i kopije neće se uzimati u obzir. Fotografije moraju biti izrađene na kvalitetnom fotografskom papiru.

Rok za slanje radova:  26. siječnja 2018.

Na poleđini svakog rada obavezno navesti sljedeće (pisano čitljivim i velikim slovima) na hrvatskom i engleskom jeziku:

IME I PREZIME DJETETA

NASLOV RADA

DATUM ROĐENJA, GODINE I SPOL

PUNO IME I ADRESA ŠKOLE ILI USTANOVE (ADRESE PO NAČELU: IME ŠKOLE, ULICA, BROJ, POŠTANSKI BROJ, GRAD, DRŽAVA)

IME I PREZIME MENTORA

BROJ TELEFONA ŠKOLE ILI USTANOVE

E-MAIL ŠKOLE ILI USTANOVE

Radove treba poslati na adresu :

HRVATSKI ŠKOLSKI MUZEJ, Trg Republike Hrvatske 4, 10 000 Zagreb

Pristigle radove će pregledati te odabrati stručno povjerenstvo, uz napomenu da radove ne vraćamo.

Povratna vijest o rezultatima natječaja biti će objavljena u svibnju 2018. godine na službenim web stranicama The Lidice Memorial, Lidice Gallery:

Datum objave: 15.12.2017.