Radionice

Proljetne radionice Hrvatskog školskog muzeja

Bliži se vrijeme proljetnih praznika, vrijeme kratkog predaha. Hrvatski školski muzej vas poziva na druženje u Proljetnim radionicama osmišljenim samo za vas! Kako bi praznici protekli u stvaralačkom duhu priredili smo dvije radionice: Ukrasne pisanice i Proljetni quilling. Dobrodošle su mama, tate, djedovi i bake i svi oni koje će maleni i ne tako mali rado povesti na zajedničku igru u našem muzeju!

Ukrasne pisanice

Likovna radionica izrade ukrasnih pisanica. Napravite sami svoje jedinstvene pisanice igrajući se sa šljokicama i ukrasnim trakicama.

Likovna radionica namijenjena djeci različite dobi.

Trajanje: 90 min.

Sav potreban materijal osigurava muzej.

Termini:

29.3. (četvrtak) 10 - 11.30 h, 14 – 15.30 h

30.3. (petak) 10 – 11.30 h, 16 – 17.30 h

Proljetni quilling

Quilling je tehnika savijanja papira (filigran od papira). Tom tehnikom nastaju različiti papirnati ukrasi, koji spojeni sačinjavaju prava mala (ili velika) umjetnička djela. Ovom zanimljivom i jednostavnom tehnikom u muzejskoj likovnoj radionici stvaramo mala umjetnička djela. Igra papirom potiče strpljivost, urednost i osjećaj za lijepo.

Likovna radionica namijenjena djeci različite dobi.

Trajanje: 90 min.

Sav potreban materijal osigurava muzej.

Termini:

3.4. (utorak) 10 -11.30 h, 15 – 16.30 h
4.4. (četvrtak) 10 – 11.30 h, 15 – 16.30 h

Radionice su namijenjene djeci različite dobi. Cijena jedne radionice je 10 kn, a pratitelji imaju slobodan ulazak. Sudionici radionica i njihovi pratitelji mogu besplatno razgledati stalni postav muzeja.

Prijave na idumbovic@hsmuzej.hr ili hsm@hsmuzje.hr

Broja mjesta je ograničen.

Ilustracija: Smilje, 1941. Vilko Gliha

Datum objave: 13.03.2018.