Međunarodni literarni natječaj za mlade GOI 2018. godine.

za prikupljanje literarnih radova

te poziva škole i druge odgojno-obrazovne ustanove na suradnju

Hrvatski školski muzej prikuplja literarne radove za potrebe slanja na Međunarodni literarni natječaj za mlade GOI 2018. godine. Natječaj organiziraju GOI mirovna zaklada iz Japana i UNESCO, a namijenjen je:

a) djeci do 14 godina

b) mladima od 15 do 25 godina starosti (do 15.6.2018.).

Literarni radovi trebaju imati 700 riječi ili manje i moraju biti pisani engleskim, njemačkim, francuskim ili španjolskim jezikom. Isto tako, mogu imati 1600 znakova ili manje ako su napisani japanskim jezikom.

Tema natječaja: PROMJENA KOJU ŽELIM NAPRAVITI

Koja je to promjena koju želite napraviti najviše kako bi vaša škola, radno mjesto, društvo, zemlja ili svijet postala/postalo/postale bolje mjesto? Kako biste donijeli tu promjenu? Podijelite svoje konkretne ideje.

Theme : THE CHANGE I WANT TO MAKE

What is the one thing you would like to change the most to make your school, workplace, community, country or the world a better place? How would you bring about that change? Please share your concrete ideas.

Rok za predaju radova je 31. svibnja 2018. godine.

Radove možete poslati putem elektronske pošte na adresu Muzeja. Radovi moraju biti u text ili MSWord formatu, s naslovnom stranicom i esejom kao jednim dokumentom. Radovi moraju biti originalni i neobjavljivani te napisani od strane jedne osobe.

Za svaki rad treba na naslovnoj strani rada obavezno navesti:

1) dobnu kategoriju (djeca ili mladi), 2) naslov rada, 3) ime i prezime autora, 4) adresu, 5) broj telefona,  6) e-mail adresu, 7) državljanstvo, 8) dob autora (datum i godinu rođenja), 9) spol autora, 10) naziv i adresu ustanove (škole i dr.), 11) broj riječi u literarnom radu, 12) ime i prezime učitelja(voditelja i dr.).

Radove treba poslati na e-mail adresu:

idumbovic@hsmuzej.hr

Datum objave: 08.03.2018.